top of page

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego 2022

Żywy Znak od początku swojego istnienia był pomyślany jako wydarzenie, które dedykowane jest pamięci wszystkich Powstańców Warszawskich i tak pozostaje także w tym roku.
 

Jak wielu naszych rodaków nie jesteśmy obojętni na cierpienia narodu, który dzisiaj, podobnie jak i my 1944 r. stanął do walki o swoją wolność i niepodległość. Polska i Polacy doskonale rozumieją sytuację w jakiej znalazł się obecnie naród Ukraiński, jako organizatorzy wydarzenia jesteśmy dumni z naszego kraju, który okazuje tak ogromne wsparcie naszemu wschodniemu sąsiadowi oraz Ukraińcom walczącym z bezprecedensową napaścią Rosji na ich kraj.
 

„Żywy znak dla Powstania Warszawskiego” jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2014 roku. W tym roku, jak i w latach poprzednich celem organizatorów i uczestników jest ustawienie „żywej Kotwicy” - znaku Polski Walczącej na Placu Zamkowym w Warszawie. Staniemy tak jak cała Warszawa w bezruchu i skupieniu, na krótką chwilę w „godzinę W” czcząc w ten sposób uczestników Powstania Warszawskiego i dając wyraz nieprzerwanej pamięci o bohaterskim zrywie Powstańców w obronie Ojczyzny, Polski” – powiedział Jacek Perłowski, prezes Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta, przewodniczący zgromadzenia cyklicznego Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego.

ulotka ZZ2022_01.jpeg
ulotka ZZ2022_02.jpeg
bottom of page